1-10 z 1091 wyników
Wyniki wyszukiwania dla: irak.
Syria: Islamiści z ISIL żądają od chrześcijan podatku za ochronę
PAP | dodane 2014-02-26 (22:10) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 55 minut temu | 119 opinii

Dżihadyści z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) zażądali od chrześcijan mieszkających w mieście Rakka na północy Syrii podatku w złocie za ochronę. W zamian za gwarancje bezpieczeństwa będą też musieli ograniczyć praktyki religijne - podano w środę.

<span class="podswietl">Irak</span>: co najmniej 49 osób zginęło w serii zamachów bombowych
PAP | dodane 2014-02-18 (12:55) 3 lata 9 miesięcy 4 dni 14 godzin i 10 minut temu | 4 opinie

W serii zamachów w stolicy Iraku i mieście Hilla zginęło co najmniej 49 osób - poinformowały policja i służby medyczne. Dzień wcześniej w zamachach w Bagdadzie zginęły 23 osoby.

PAP | dodane 2014-02-17 (19:43) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 7 godzin i 22 minuty temu | 7 opinii

Co najmniej 19 osób zginęło, a dziesiątki zostały ranne, w zamachach bombowych w stolicy Iraku, Bagdadzie. Ataki przeprowadzono przy użyciu zaparkowanych w pobliżu szyickich meczetów samochodów wyładowanych materiałami wybuchowymi.

ONZ: Ok. 300 tys. osób uciekło przed walkami w prowincji Anbar w Iraku
PAP | dodane 2014-02-12 (13:05) 3 lata 9 miesięcy 10 dni 14 godzin i 1 minutę temu | 19 opinii

Prawie 300 tys. osób uciekło ostatnio przed walkami między irackimi siłami rządowymi a rebeliantami, które toczą się w prowincji Anbar na zachodzie kraju. To największy exodus w Iraku od międzywyznaniowego konfliktu z lat 2006-2007 - poinformowała ONZ.

Tagi: anbar, irak, idp, walki, isil
<span class="podswietl">Irak</span>: 15 żołnierzy zginęło w ataku koło Mosulu
PAP | dodane 2014-02-11 (12:05) 3 lata 9 miesięcy 11 dni 15 godzin i 1 minutę temu | 64 opinie

Co najmniej 15 irackich żołnierzy zginęło w rezultacie rebelianckiego ataku na posterunek wojskowy znajdujący się w pobliżu ropociągu koło miasta Mosul na północy Iraku - poinformowała miejscowa policja.

Rebelianci zginęli w wybuchu własnego samochodu pułapki w Iraku. Kręcili film propagandowy
bbc.co.uk, PAP, WP.PL | dodane 2014-02-10 (14:26) 3 lata 9 miesięcy 12 dni 12 godzin i 39 minut temu | 7 opinii

Co najmniej 21 rebeliantów zginęło w przedwczesnej eksplozji własnej bomby w środkowym Iraku, do której doszło w czasie kręcenia propagandowego wideo - donosi BBC News.

Raport HRW: irackie kobiety nękane w więzieniach
PAP | dodane 2014-02-06 (12:06) 3 lata 9 miesięcy 16 dni 14 godzin i 59 minut temu | 149 opinii

Tysiące irackich kobiet jest nielegalnie przetrzymywanych w więzieniach, gdzie padają ofiarami tortur, złego traktowania oraz napaści na tle seksualnym - wynika z raportu organizacji praw człowieka Human Rights Watch (HRW).

PAP | aktualizacja 2014-02-05 (12:37) 3 lata 9 miesięcy 17 dni 14 godzin i 28 minut temu

Do 22 wzrosła liczba zabitych w serii zamachów w centrum Bagdadu. Samochody pułapki eksplodowały m.in. w pobliżu pilnie strzeżonej Zielonej Strefy, gdzie mieszczą się irackie budynki rządowe i kilka zachodnich ambasad.

<span class="podswietl">Irak</span>: ponad tysiąc zabitych w styczniu

Ponad tysiąc osób zostało zabitych w styczniu w atakach na terenie Iraku - wynika z oficjalnych danych opublikowanych przez irackie ministerstwa zdrowia, obrony i spraw wewnętrznych. To ponad trzy razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

<span class="podswietl">Irak</span>: 18 zabitych w ataku bojowników na budynek ministerstwa w stolicy
PAP | dodane 2014-01-30 (13:55) 3 lata 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 10 minut temu | 1 opinia

Sześciu zamachowców samobójców przypuściło w czwartek szturm na budynek należący do irackiego ministerstwa transportu w Bagdadzie i wzięło zakładników. W ataku zginęło co najmniej 18 osób, w tym napastnicy - poinformowało źródło w siłach bezpieczeństwa.